Przeskocz nawigację.
Strona główna

Odnowione Prezbiterium

Przez całe wakacje w naszym parafialnym Kościele trwała renowacja Prezbiterium. Niedawno prace zostały zakończone. Możemy więc teraz oglądać efekty trudu, jaki włożyli konserwatorzy w przywrócenie głównej części Kościoła jego dawnego piękna. Na suficie widać Trójcę Świętą, która przed renowacją była niemal niewidoczna, zaś obrazy na ścianach odzyskały swoje kolory. Dodatkowo dziury, które powstawały przez te wszystkie lata, zostały zalepione. Naprawiono także dzwonek, którym ministranci oznajmiają, że zaczyna się Msza Święta. To wszystko w połączeniu z odnowionymi ołtarzami, zarówno głównym, jak i bocznymi, daje niesamowity efekt. Wszystkie figury, jakie tam się znajdują także zostały odnowione. Jeżeli kiedyś udałoby się odnowić cały kościół, to moglibyśmy się przekonać, że jest jeszcze piękniejszy, niż nam się to wydaje na dzień dzisiejszy.

Galeria zdjęć z jurgowskiego kościoła