Przeskocz nawigację.

Zmiana proboszcza

Na ostatniej niedzielnej mszy św ks. proboszcz Józef Marek podał, że z dniem 1. lipca 2010 opuszcza naszą parafię. Swoją dalszą posługę kapłańską będzie sprawował w parafii pod wezwaniem Niepokalanego Serca NMP w Strumianach. Strumiany jest to miejscowość około 2000 mieszkańców niedaleko Wieliczki. Zastąpi on tam odchodzącego na emeryturę ks. Tadeusza Dyducha
Jego miejsce w Jurgowie zajmie ks. Stanisław Malarz, który aktualnie sprawuje swoją posługę w Żarnówce - Parafia Najśw. Serca Pana Jezusa (Żarnówka koło Makowa Podhalańskiego).
ks. Józef Marek rozpoczął pracę w naszej parafii jako wikary w czasie kiedy proboszczem parafii był ks. Władysław Podhalański. Ks. Władysław przeszedł na emeryturę w 2007 roku i zamieszkał w Bukowinie Tatrzańskiej. Parafię po nim przejął ks. Józef Marek.
Lista zmian proboszczowskich 2010 w Archidiecezji Krakowskiej